Wyświetlanie wszystkich wyników: 31

Ciasta dla pszczół

Gotowe pokarm dla pszczół w formie ciasta

Specjalne pokarmy dla pszczół, które podaje się pszczołom w celu uzupełnienia ich zapasów żywnościowych, stymulowania ich rozwoju lub ratowania ich przed głodem. Mają stałą konsystencję i składają się z różnych rodzajów cukrów, syropów i wody. Niektóre ciasta mogą zawierać także dodatki, takie jak witaminy, minerały, olejki eteryczne czy pyłek kwiatowy. Są łatwe w podawaniu i przyswajaniu przez owady, a także bezpieczne dla ich zdrowia. Stosuje się głównie w okresach, gdy brakuje naturalnego pokarmu, czyli na jesieni, zimie i wczesną wiosną. Mogą mieć różne formy i opakowania, np. bloki, porcje, torebki czy tacki.

BKV

Jedne z najpopularniejszych ciast w naszej ofercie to pokarm dla pszczół BKV z Bośni i Hercegowiny. Pakowane w wygodne woreczki 1 kg idealnie sprawdzają się w odkładach, przy hodowli matek a także w dokarmianiu w okresach bezpożytkowych. W swojej ofercie firma BKV posiada:

Standard – o podstawowym składzie

Stimulativna – specjalna kompozycja pobudzająca pszczoły do rozwoju

Energetic – z dodatkiem niezbędnych dla pszczół witamin i minerałów

Proteinska – z dodatkiem witamin, minerałów a także protein

T-Pro – z dodatkiem ziół w celu profilaktyki oraz  wspomagania walki z warrozą

Herba-pro – z dodatkiem ziół w celu profilaktyki oraz  wspomagania walki z nosemozą

Nozecid – z dodatkiem popularnego Nozevitu

Diamant

Ciasto dla pszczół diamant fondant to jeden z rodzajów fondantu pszczeliego, który jest produktem w postaci ciasta do karmienia pszczół. Ciasto zawiera cukier i syrop cukru inwertowanego własnej produkcji, które są łatwo przyswajalne przez pszczoły. Diamant fondant stosuje się głównie w okresach, gdy brakuje naturalnego pokarmu, np. na jesieni, zimie lub wczesną wiosną. Ciasto dla pszczół diamant fondant dostępne jest w różnych gramaturach, np. 0,5 kg, 1 kg, 2 kg, 5 kg lub 15 kg.