Miodarki diagonalne

Miodarka diagonalna 2-ramkowa: D, WL, LN, AP, Ø400 mm, napęd ręczny – MINIMA

1 390,00 

Miodarka diagonalna 3-ramkowa, uniwersalna, Ø500mm – MINIMA

2 480,00 

Miodarka diagonalna 6-ramkowa: WL, LN, Ø650mm, ręczno-elektryczna 12V/230V – OPTIMA

4 170,00 

Miodarka diagonalna 2-ramkowa: D, WL, LN, AP, Ø400 mm, napęd ręczny plastikowy – BASIC

879,00 

Miodarka 4 ramkowa ręczna, uniwersalna – ŁYSOŃ

1 800,00 

Miodarka 4-ramk. ręczna Wielkopolska – BRCtech

1 690,00 

Miodarka 3 ramkowa ręczna, Wielkopolska

1 350,00 

Miodarka 4 ramkowa ręczna, uniwersalna nierdzewne nogi – BRCtech

2 490,00 

Miodarka 3 ramkowa ręczna, uniwersalna – BRCtech

1 590,00 

Miodarka 3 ramkowa ręczno-elektryczna, uniwersalna nierdzewne nogi – BRCtech

3 690,00 

Miodarka 3 ramkowa ręczno-elektryczna – BRCtech

3 290,00 

Miodarka 3 ramkowa ręczna, uniwersalna – BRCtech

1 990,00 

Miodarka 4 ramkowa elektryczna, uniwersalna – ŁYSOŃ

3 340,00 

Miodarka 4 ramkowa ręczna WL, LN, OS – ŁYSOŃ

1 380,00 

Miodarka 3 ramkowa elektryczna, uniwersalna – ŁYSOŃ

3 150,00 

Miodarka 3 ramkowa, ręczna, uniwersalna – ŁYSOŃ

1 340,00 

Miodarka 4 ramkowa ręczno-elektryczna, uniwersalna – BRCtech

3 490,00 

Miodarka 4 ramkowa ręczna, uniwersalna – BRCtech

1 790,00 

Miodarka 4 ramkowa ręczno-elektryczna, uniwersalna – APIKOZ

4 100,00 

Miodarka 4 ramkowa elektryczna, uniwersalna – APIKOZ

3 500,00 

Miodarka 4 ramkowa ręczna, uniwersalna – APIKOZ

2 850,00 

Miodarka 4 ramkowa elektryczna, uniwersalna – ŁYSOŃ

Pierwotna cena wynosiła: 2 720,00 zł.Aktualna cena wynosi: 2 584,00 zł.

Miodarka 4 ramkowa elektryczna, WL, LN, OS – ŁYSOŃ

3 230,00 

Miodarka 4 ramkowa ręczna, uniwersalna – ŁYSOŃ

2 110,00 

Miodarka 4 ramkowa ręczna WL, LN, OS – ŁYSOŃ

1 960,00 

Miodarki do miodu diagonalne – poznaj wszechstronne rozwiązanie dla Twojej pasieki

Miodobranie to prawdziwe święto w każdej pasiece. Gdy zbliża się moment wyjmowania wypełnionych plastrów, marzysz zapewne o sprawnym, wydajnym i możliwie najłagodniejszym dla ramek sposobie na pozyskanie miodu. Właśnie wtedy do akcji wkraczają miodarki diagonalne, które łączą w sobie uniwersalność, łatwość obsługi i precyzję w odwirowywaniu miodu. My, jako miejskiroj.pl, stale poszerzamy asortyment profesjonalnych urządzeń pszczelarskich, abyś mógł czerpać jeszcze większą satysfakcję z prowadzenia własnej pasieki.

Diagonalne miodarki do miodu zostały zaprojektowane tak, by maksymalnie ułatwić Tobie proces miodobrania. Dzięki swojemu charakterystycznemu ułożeniu ramek wewnątrz bębna, miód jest odwirowywany precyzyjnie, a Ty możesz liczyć na wysoką efektywność nawet przy bardziej wypełnionych plastrach. Wiele pszczelarskich opinii potwierdza, że ten typ miodarek pozwala zminimalizować ryzyko uszkodzenia wosku i ułatwia dalszą pracę z ramkami, które po odwirowaniu zachowują swoją strukturę.

Jak działają miodarki diagonalne i czym różnią się od pozostałych?

Być może zastanawiasz się, co sprawia, że diagonalne miodarki cieszą się rosnącą popularnością wśród pasieczników. Najważniejszą różnicą w porównaniu do miodarek radialnych czy kasetowych jest ułożenie ramek pod kątem (na skos, czyli „diagonalnie”) względem osi bębna. Taka konstrukcja wpływa na efektywniejsze wykorzystanie siły odśrodkowej podczas wirowania. W praktyce oznacza to, że miód jest odprowadzany szybciej i dokładniej, a jednocześnie ryzyko uszkodzenia plastrów zostaje zmniejszone.

Miodarki diagonalne występują zarówno w wersji ręcznej, jak i elektrycznej. Jeśli lubisz sam decydować o tempie wirowania i nie masz problemu z brakiem dostępu do prądu w miejscu, gdzie prowadzisz miodobranie, urządzenie ręczne sprawdzi się znakomicie. Z kolei elektryczne modele, często wyposażone w płynną regulację obrotów, przyspieszają proces i pozwalają Ci koncentrować się na innych czynnościach pszczelarskich. Możesz również postawić na wariant hybrydowy, dający możliwość przełączania między napędem ręcznym a elektrycznym – to spora elastyczność i niezależność w różnych warunkach.

Zaletą diagonalnych miodarek jest też ich uniwersalność pod kątem rodzajów ramek. Wiele modeli zostało zaprojektowanych tak, aby umożliwić odwirowywanie ramek o różnych wymiarach czy formatach, co bywa nieocenione, gdy w pasiece używasz kilku typów uli lub dopiero eksperymentujesz z nowymi rozwiązaniami pszczelarskimi. Taka elastyczność bywa przydatna szczególnie wtedy, gdy zamierzasz stopniowo rozwijać pasiekę albo planujesz zmiany w dotychczasowych metodach gospodarki.

Jak wybrać najlepszą miodarkę diagonalną i o nią zadbać?

Wiedząc już, że diagonalny układ ramek może ułatwić Ci miodobranie, warto przemyśleć kilka kwestii przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego urządzenia. Po pierwsze – zastanów się, jaka jest skala Twojej pasieki. Jeśli odwirujesz niewiele ramek, możesz śmiało postawić na mniejszy bęben, oszczędzając przy tym miejsce i ograniczając koszty. Natomiast dla większej liczby uli oraz bardziej intensywnej eksploatacji zdecydowanie zalecamy miodarki o większej średnicy i głębszym bębnie, co przełoży się na szybszą i wydajniejszą pracę.

Kolejnym aspektem jest rodzaj napędu. Napęd ręczny docenisz, jeśli lubisz samodzielnie kontrolować tempo wirowania i czerpiesz przyjemność z tradycyjnego podejścia do pszczelarstwa. Elektryczny silnik natomiast pozwoli Ci odwirować miód znacznie szybciej, a regulacja obrotów ułatwi dopasowanie intensywności pracy do stanu plastrów. Wyboru dokonaj w oparciu o swoje preferencje, możliwości finansowe oraz przyszłe plany rozwoju pasieki.

Odpowiednio konserwowana miodarka diagonalna będzie Ci służyła przez długie lata. Wystarczy, że po każdym miodobraniu dokładnie oczyścisz bęben i kosz z resztek wosku czy miodu, korzystając z delikatnych środków do stali nierdzewnej. Następnie osusz urządzenie i przechowuj je w suchym, wentylowanym miejscu, by uniknąć gromadzenia się wilgoci. Regularnie sprawdzaj również stan łożysk, pasków napędowych (jeśli występują w danym modelu) oraz elementów elektryki, aby nie dopuścić do usterek w najbardziej gorącym momencie sezonu.

Jako miejskiroj.pl chcemy, abyś mógł w pełni wykorzystywać potencjał swojej pasieki. Dlatego w naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór miodarek diagonalnych – od kompaktowych, ręcznych urządzeń po zaawansowane modele elektryczne z nowoczesnymi panelami sterującymi. Z chęcią doradzimy Ci w doborze właściwego sprzętu, odpowiadającego Twoim potrzebom i przyszłym planom rozwoju hodowli pszczół. Jeśli kiedykolwiek poczujesz się zagubiony w świecie miodarek, pamiętaj, że nasz zespół służy Ci pomocą – zarówno przy zakupie, jak i w późniejszym etapie użytkowania urządzenia.

Diagonalne miodarki to idealne połączenie wygody, efektywności i delikatnego traktowania plastrów. Wybierając odpowiedni model, inwestujesz w narzędzie, które nie tylko przyspieszy miodobranie, ale też sprawi, że cały proces stanie się czystą przyjemnością. Zadbaj o swoje pszczoły, zapewniając im spokojną pracę w kolejnych sezonach, i ciesz się naturalnym, wartościowym miodem – w końcu to właśnie on jest najlepszym dowodem na to, jak ważna jest Twoja rola w świecie pszczelarstwa. Życzymy powodzenia w rozwijaniu pasieki i radości z każdego kolejnego, słodkiego zbioru!